Jak przygotować się do sesji wizerunkowej?

Witaj! 

Sesja biznesowa jest niezwykle istotnym czynnikiem, determinującym postrzeganie Ciebie i Twojej firmy w sposób profesjonalny i korzystny. Pomaga w długofalowym budowaniu wizerunku oraz dopełnia dobrze zaprojektowaną identyfikację wizualną. Niezależnie od tego czy chcesz zająć się kreacją swojej marki osobistej, uaktualnić swój profil Linkedin lub Goldenline, czy odświeżyć zdjęcia na firmowej stronie www, to jakie ujęcia pokazujesz innym naprawdę mają znaczenie! W tym wpisie chciałabym opowiedzieć Ci jak przygotować się do sesji wizerunkowej, abyśmy razem stworzyli dla Ciebie najlepszą możliwą wizytówkę. Dobra współpraca fotografa z osobą fotografowaną i świetne przygotowanie do sesji to filary, które pozwolą nam na wykonanie wielu pięknych ujęć. Wiem, że to może być Twoja pierwsza sesja i bardzo chciałabym żebyś czuł/a się pewnie podczas jej trwania.

Gdzie możemy wykonać sesję wizerunkową?

Sesja może się odbyć w plenerze (pracuję na terenie Śląska i Zagłębia- Katowice, Będzin, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza i miasta ościenne), w moim studiu (Biały Kot Studio, które znajduje się w Będzinie) lub w Twojej firmie (sesja lifestyle przy oświetleniu naturalnym). Wybór należy do Ciebie. Zastanów się jakie kadry najbardziej Ci się podobają, jaka stylistyka ujęć jest Ci najbliższa i koniecznie podziel się tymi przemyśleniami ze mną (najlepiej w wiadomości mailowej, aby nic mi nie umknęło). Weź pod uwagę również to gdzie będziesz publikował/a swoje portrety. Jeśli będzie to strona internetowa to czy będziesz potrzebował/a zdjęć w pionie czy w poziomie (np. na slider). Czy ma to być zbliżenie na twarz, czy tzw. kadr amerykański lub widoczna musi być cała sylwetka. Pomyśl też jak chciałbyś/abyś być postrzegany/a np. przez potencjalnego pracodawcę, klienta lub współpracowników. Będę również bardzo wdzięczna, jeśli zdecydujesz się opowiedzieć w paru zdaniach, czym się zajmujesz lub o jakie stanowisko pracy się starasz. Te informacje pozwolą mi przygotować się do naszej sesji zdjęciowej. 

Kiedy zarezerwować termin na sesję biznesową?

Sesję warto zarezerwować z co najmniej miesięcznym wyprzedzeniem. Weź też pod uwagę czas obróbki wybranych ujęć. W tej chwili to maksymalnie 30 dni roboczych (możesz również dopłacić do opcji obróbki ekspresowej). 

Jak ubrać się na sesję biznesową?

Na sesję warto przygotować minimum dwa zestawy wyprasowanych ubrań oraz czyste obuwie na zmianę (jeśli umawiasz się ze mną na sesję w studiu, proszę aby podeszwy również były niezabrudzone). Na zdjęciach studyjnych najlepiej prezentują się ubrania o stonowanych kolorach (szarości, biele, błękity, beże), bez mocnych oraz drobnych wzorów (na wykonanych ujęciach może tworzyć się tzw. efekt mory, którego nie usuniemy w postprodukcji). Jednak wiele zależy również od tego jak chcesz być postrzegany/a przez osoby, do których kierujesz swój przekaz. Inną stylizację przygotuje osoba, która jest grafikiem, a inną np. radca prawny. Nie ma więc żadnych uniwersalnych zasad, które możemy tu zastosować. 

Wybór możesz skonsultować ze mną. Podeślij mi zdjęcia ubrań, a ja chętnie podpowiem Ci, co dobrze będzie wyglądało na zdjęciach.

Wizaż, fryzura, paznokcie – jak przygotować się do sesji?

Zawsze polecam skorzystanie z usług profesjonalistów. Dobra wizażystka i fryzjer to gwarancja nienagannego wyglądu. Jeśli jednak masz ochotę przygotować się sam/a, mam dla Ciebie garść rad.

Porady dla Pań:
– pewnie wiele razy słyszałaś, że „aparat zjada makijaż” – to nie mit. Makijaż na sesję zdjęciową musi być mocniejszy niż ten na co dzień,
– zadbaj o to by niedoskonałości były dokładnie zakamuflowane,
– kości policzkowe i łuk kupidyna nad ustami podkreśl rozświetlaczem, reszta twarzy niech pozostanie matowa,
– dzień przed sesją zajmij się pielęgnacją dłoni i paznokci. Paznokcie pozostaw naturalne lub pomaluj na neutralne kolory,
– na sesję zabierz ze sobą kosmetyki niezbędne do poprawienia makijażu, szczotkę do włosów, spinki lub wsuwki.

Mężczyzna również powinien zadbać o delikatny fotograficzny makijaż. Nałóż na twarz odrobinę podkładu, by wyrównać koloryt skóry (jeśli masz skłonności do czerwienienia się lub przebarwienia), a na koniec muśnij pudrem matującym. Zadbaj również o swoje dłonie i paznokcie.

Zdjęcia wizerunkowe Śląsk

Pozowanie

To Twoja pierwsza sesja zdjęciowa w życiu? Poćwicz pozowanie przed lustrem, obserwuj jak zachowuje i prezentuje się Twoje ciało i twarz. Możesz zastanowić się w jakich pozach wyglądasz najkorzystniej. Zajrzyj do mojego portfolio lub na moją tablicę pinterest i przeanalizuj zdjęcia pod kątem pozycji i ustawień. Dzięki temu poczujesz się bardziej pewny/a siebie.

Ja na sesji zrobię wszystko, abyś wyglądał/a świetnie. Będę pokazywała Ci pozy na zdjęciach lub demonstrowała najlepsze ustawienia ciała. Nie musisz się denerwować, że sobie nie poradzisz, nawet jeśli nigdy nie miałeś/aś styczności z profesjonalną fotografią. Osoby, które widzisz na moich zdjęciach najczęściej pozowały fotografowi po raz pierwszy. Nie stresuj się, cały czas będę obok służyła pomocą.

Sesja wizerunkowa w Katowicach
Studio fotograficzne Będzin

Masz jeszcze jakieś pytania lub wątpliwości? Skontaktuj się ze mną mailowo lub telefonicznie, z chęcią pomogę Ci przygotować się do sesji, tak aby jej efekty były oszałamiające. 

Myślisz o sesji biznesowej wykonanej przeze mnie?

Nie krępuj się, napisz do mnie. Umówmy się i wykonajmy dla Ciebie świetne zdjęcia.
Brak komentarzy

Dodaj komentarz